Home » Spor Haberleri » Beko Basketbol Ligi

Beko Basketbol Ligi

Advertisements

Beko Basketbol Ligi’nde Türk Telekom, sahasında normal süresi 70-70 eşitlikle sona eren karşılaşmanın uzatma bölümünde Olin Edirne’yi 81-78 yendi.

Karşılaşmaya hızlı başlayan ev sahibi takım Türk Telekom, Ceyhun ile üst üste 7 sayı üretirken, konuk takım Olin Edirne, Jelinek ve Bekir ile buna karşılık verdi. Maçın 3. dakikası başkent temsilcisinin 8-4’lük üstünlüğüyle geçildi. Brown, Ceyhun ve Zupan ile oyundaki etkinliğini artırarak 7. dakikayı da 27-14 önde geçen Türk Telekom, ilk periyodu 31-19 üsütün tamamladı.

İkinci periyodun ilk 3 dakikasında Zupan ile bulduğu basketlerle farkı açan başkent temsilcisi, bu sürede rakibine karşı sert savunma uygulayarak sayı şansı vermedi. Mavi-beyazlılar, karşılaşmanın 13. dakikasında farkı 16 sayıya (35-19) çıkardı. Bu dakikadan sonra toparlanan Olin Edirne, Bekir ve Tapoutos ile bulduğu sayılarla farkı azalttı. İkinci çeyreğin son 3 dakikasına 35-29 önde giren Türk Telekom, kalan bölümde bu üstünlüğünü koruyarak ilk yarıyı da 40-34 önde bitirdi.

Üçüncü periyodun ilk 2 dakikalık diliminde her iki takım da hücumlardan boş dönerek sayı üretemedi. Jelinek ve Parakhouski ile üst üste 6 sayı bulan Olin Edirne, 23. dakikada eşitliği yakaladı: 40-40. Olin Edirne’den Mehmet’in 3 sayılık basketiyle karşılaşmada ilk kez yenik (40-43) duruma düşen Türk Telekom, 27. dakikada Brown ve Zupan ile bulduğu sayılarla yeniden üstünlüğü yakaladı: 49-46. Çekişmeli geçen son 3 dakika sonunda hücumda ve savunmada daha etkin olan Edirne temsilcisi, üçüncü çeyreği 54-49 önde geçti.

Karşılaşmanın son çeyreğinin ilk dakikalarında oyunun hakimi Olin Edirne takımı oldu. Rakibinin top kayıplarını iyi değerlendiren, dış şutlardan da istediği sonuçları alan konuk takım, 33. dakikayı 8 sayı farkla 60-52 önde geçti. Türk Telekom, bu dakikadan sonra Brown’ın 3, Ceyhun’un 2 sayılık basketleriyle yeniden oyuna ortak oldu. Oldukça çekişmeli geçen karşılaşmanın son 1.30 dakikasına ev sahibi takımın 68-67’lik üstünlüğüyle girildi. Bitime son 30 saniye kala Jelinek’in 3 sayılık basketine ev sahibi takımdan Brown 4 saniye kala 2 sayılık basketle cevap verince karşılaşmanın normal süresi 70-70 eşitlikle tamamlandı.

Büyük çekişmeye sahne olan 5 dakikalık uzatma dakikalarının son 23 saniyesine 78-78 eşitlikle girildi. Türk Telekom, bitime son 3 saniye kala Brown’un 3 sayılık basketiyle karşılaşmadan 81-78 galip ayrıldı.

Türk Telekom’da Brown, 29 sayıyla karşılaşmanın en skorer ismi oldu. Konuk takımda ise Mehmet, Bekir ve Jelinek 17’şer sayı kaydetti.

Muhabir: Hüseyin Yeşilkavak / Halil İbrahim Avşar

Yayıncı: Murat Taydaş – ANKARA (Anadolu Ajansı) 8 dakika önce.. [4136700]

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: