Home » Guncel Haberler » Ergenekon Davasında Sıcak Gelişme

Ergenekon Davasında Sıcak Gelişme

Mahkeme, Ergenekon davasında karar için son aşamaya yaklaştı.

Kart Borcu Olanlara Müjde..!!
Ergenekon davasına bakan Cumhuriyet savcısı mütalaa için mahkemeden dosyayı istedi. Bu davada karar aşamasına yaklaşıldığı anlamına geliyor.

Mütalaa için dosyayı isteyen “Ergenekon” savcısı Pekgüzel, “Danıştay saldırısının delillerinin karartılması” ve “Odatv” dava dosyalarının bu davayla birleştirilmemesini talep etti.

ERGENEKON’DA SONA DOĞRU

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmada Cumhuriyet Savcısı Mehmet Ali Pekgüzel, taleplere ilişkin görüşünü açıkladı.

”Ergenekon” davasına giren savcı Pekgüzel, bu dosya ile İstanbul 15. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen ”Danıştay saldırısının delillerinin karartılması” dava dosyası ile İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen ”Odatv” dava dosyasının birleştirilmesi talebinin kabul edilmemesini istedi.

Savcı Pekgüzel, davalarda yargılanan sanık sayısının fazla ve dosyanın kapsamlı olduğunu, ”Ergenekon” davasının makul sürede bitirilmesi gerektiğini, birleştirmenin davanın sürüncemede kalmasına neden olacağını belirterek, bu iki dava dosyasının birleştirilmesi talebinin kabul edilmemesini istedi.

MÜTALAA İÇİN DOSYAYI İSTEDİ

Pekgüzel ayrıca, sanık ve avukatların varsa tevsi tahkikat taleplerini bildirmelerini, aksi durumda esas hakkındaki mütalaanın hazırlanması için dosyanın savcılığa gönderilmesini istedi.

Sorgu ve savunması tamamlanan sanık Orgeneral Nusret Taşdeler hakkında yakalama kararı bulunduğunu anımsatan Pekgüzel, hakkındaki suçlamalar dikkate alınarak Taşdeler’in tutuklanmasını da talep etti.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: