Home » Guncel Haberler » BDP’liler İçin Jet Fezleke

BDP’liler İçin Jet Fezleke

BDP’li milletvekillerinin dokunulmazlıklarının kaldırılmasını öngören fezlekeler TBMM’ye sunuldu.

Kart Borcu Olanlara Müjde..!!
Van Bağımsız Milletvekili Aysel Tuğluk ile 9 Bdp’li milletvekilinin dokunulmazlığının kaldırılmasına ilişkin Başbakanlık Tezkeresi, Tbmm Başkanlığı’na sunuldu.

Bdp Genel Başkan Yardımcısı ve Siirt Milletvekili Gültan Kışanak, Bdp Grup Başkanvekili ve Bingöl Milletvekili İdris Baluken, Bdp Hakkari Milletvekilleri Adil Kurt ve Esat Canan, Bdp İstanbul Milletvekili Sebahat Tuncel, Bdp Van Milletvekili Nazmi Gür, Bdp Bitlis Milletvekili Hüsamettin Zenderlioğlu, Bdp Ağrı Milletvekili Halil Aksoy, Bdp Mersin Milletvekili Ertuğrul Kürkçü ve Van Bağımsız Milletvekili Aysel Tuğluk hakkında, “silahlı terör örgütüne yardım etmek” suçundan TCK ve TMK uyarınca soruşturma açılmasına izin verilmesi talebini içeren dokunulmazlık dosyası, evrak kaydı yapıldıktan sonra Tbmm Anayasa ve Adalet Karma Komisyonu’na sevk edilecek.

BAŞBAKAN ERDOĞAN NE DEDİ?

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, dün akşam İspanya ziyareti öncesi havaalanında gazetecilerin Bdp’lilerin dokunulmazlıklarının kaldırılması ile ilgili soruları üzerine şunları söyylemişti:

“Parlamentoya, özellikle bazı teröre yönelik konularla ilgili fezlekelerin gelmesi halinde, bu fezlekeleri aramızda değerlendirmek suretiyle alışılmışın dışında bir karar vermeyi düşünüyoruz. Milletvekili ne konuştuğunu bilmeli, hareketlerine dikkat etmeli. Silahlanmaya, ayaklanmaya vesaireye çağırmak. Bunlar asla Tbmm çatısı altında olanlara yakışmaz. Bunun da ötesinde kendisine, ‘Bölücü terör terör örgütünün uzantısı’ sıfatını vererek, bu şekilde bir yaklaşım tarzı içine girenler noktasında da Parlamento’da çok daha farklı bir uygulamanın olması gereğine inanıyorum. Şu anda, bu şekilde 800’ü aşkın dosya var. Bunlar sıradan dosyalar değil. Önümüze geldiği anda kararı da vereceğiz.”

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: