Home » Guncel Haberler » Bülent Arınç müjdeyi verdi!

Bülent Arınç müjdeyi verdi!

Advertisements

İNTERNETHABER-Türk Silahlı Kuvvetleri’nde bir reforma daha imza atılıyor.

TSK’ya daha önce olmayan bir yapılanmaya gidilerek Disiplin Kurulları ve Yüksek Disiplin Kurulu oluşturuluyor. Hazırlanan TSK Disiplin Kurulu Kanun Tasarısı Başbakanlık’a gönderildi. Bakanlar Kurulu’nda imzaya açıldıktan sonra Meclis’e gönderilecek olan tasarıyla “DİSKO” denilen “Disiplin Koğuşları” kalkıyor.

DİSKO KALDIRILIYOR

Bakanlar Kurulu sonrası basın mensuplarının karşısına geçen Arınç Disiplin Koğuşu olarak adlandırılan Disko’nun kaldırılacağı müjdesini verdi.

Doğal olmayan ilişki, casusluk vb olaylara karışanlar geçirecekleri soruşturma ve alacakları cezayla birlikte ordudan atılacak. Disiplin suçları artık Yüksek Asker i Şura’ya gitmeyecek. Düzenlemeyle Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin asker olmayan üye ve TSK’dan atılanlarla ilgili verilen kararları ve tazminat hükümlerinin de önüne geçilmesi amaçlanıyor.

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, TSK’da uygulanacak disiplin hükümlerini yeniden düzenleyen; oda ve göz hapsi cezaları ile ”DİSKO” diye tabir edilen disiplin koğuşları, disiplin ceza ve tutukevlerinin kaldırılmasını, bazı cezalara yargı yolu açılmasını öngören TSK Disiplin Kanunu tasarısının Bakanlar Kurulu’nda benimsendiğini ve TBMM’ye gönderilmesine karar verildiğini söyledi.,

ÖZAL’A ZEHİR İDDİASI

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, Turgut Özal’ın otopsisinde 4 çeşit zehir bulunduğu iddiasına ilişkin, ”Doğru da olabilir, yanlış da olabilir. Henüz otopsi raporunun bizler tarafından da sizler tarafından da bilinmesinin mümkün olmadığını düşünüyorum” dedi.

YETKİLİLER YARIN GELECEK

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, NATO’dan talep edilen patriot füzelerine ilişkin olarak, ”Yarın itibarıyla bu konuda Türkiye’ye teknik bir heyet gelecektir ve nerelere konuşlanabileceği, adetlerinin ne olabileceği konusunda NATO’ya rapor vereceklerdir. Umarız kısa zamanda Türkiye’nin bu savunmasına katkı sağlamak amacıyla patriot füzelerinin nereye konuşlanacağı ve ne miktarda olacağı, kesinlikle bizim de karar sürecinde olacağımız bir şekilde kabul edilmiş olacak” dedi.

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç İsrail’le Filistin arasında sağlanan ateşkesle ilgili ”Dolayısıyla kan dökülmesinin durdurulması bakımından ve ateşkesle birlikte arkasından belki olumlu bazı gelişmelerinde olabileceği bir ümit olarak ortadadır. Biz gelinen noktadan şuanda Halid Meşal gibi de Filistin kanadı gibi de umutluyuz ve en azından kan dökülme durduğu içinde sevinçliyiz” dedi.

Haberi Yazdır

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: